Godziny otwarcia: 8:00 - 16:00
882 468 260

Ochrona zbóż przed chwastami

Dodano: 13.04.2018
Zachwaszczenie zbóż (pszenicy ozimej) może spowodować nawet 35% spadek plonu ziarna. Szczególnie niebezpieczne są chwasty pojawiające się już jesienią. Jednakże warunki jesienne w 2017 roku niejednokrotnie nie pozwoliły na skuteczną walkę z chwastami w tym okresie. Do głównych przyczyn należą przede wszystkim – wzrost areału zbóż , uproszczenia i/lub zaniedbania w agrotechnice i zmianowaniu roślin , opóźniające się często żniwa (2016,2017) , a także jednostronne stosowanie herbicydów.
Dlatego każdego roku powinniśmy indywidualnie podchodzić do zwalczania chwastów . Grupa dystrybutorów zrzeszona w Polskich Składach Rolnych dysponuje na sezon 2018 pełną paletą produktów do ochrony zasiewów w uprawach zbóż ozimych i jarych.
Na wiosnę 2018 proponujemy rozwiązania do zwalczania najgroźniejszych chwastów dwuliściennychwykorzystujące sprawdzone znane substancje chemiczne , m.in. tribenuron metylu (Nuance 75 WG , Tribe 75 WG , Helm-Tribi 75 WG) , fluroksypyr ( Fluxyr 200 EC , Flurostar 200 EC) oraz jednoliściennych: fenoksaprop –p-etylu (Hermes 069 EW) , sulfosulfuron (Apyros 75 WG)
Z taką paletą jesteśmy w stanie zagwarantować pole czyste bez zachwaszczenia.
 
Zapoznaj się z pozostałymi aktualnościami »

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z witryny polskieskladyrolne.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Regulaminie strony.

Akceptuję Regulamin