Godziny otwarcia: 8:00 - 16:00
882 468 260

Intizam 497 SC – dobry wybór na T2/T3

Dodano: 25.05.2017

 Intizam 497 SC – dobry wybór na T2/T3

 
 
            

                              Podstawowym celem stosowania fungicydów jest ochrona plonu i jego jakości. Na stanowiskach o niższym potencjale plonotwórczym bardzo często szukamy tańszych rozwiązań fungicydowych, a jednocześnie skutecznych przeciwko groźnym chorobom grzybowym.

                              Fungicydem, który wpisuje się optymalnie w ochronę przed najgroźniejszymi patogenami zbóż jest Intizam 497 SC. Produkt ten składa się z dwóch wzajemnie uzupełniających się substancji czynnych:

·         epoksykonazol 187 g/l

·         tiofanat metylowy 310 g/l

Intizam 497 SCstosujemy w dawce 0,6 l/ha. Fungicyd ten jest produktem elastycznym i niezawodnym w każdych warunkach, który daje gwarancję długotrwałej ochrony, szerokiego spektrum zwalczanych chorób w najlepszej skuteczności. Długotrwałość ochrony fungicydowej to efekt systemicznego działania epoksykonazolu zastosowanego w wysokiej dawce na hektar. Epoksykonazol to triazol, który należy do najskuteczniejszych substancji czynnych stosowanych w ochronie zbóż przed chorobami grzybowymi i sprawdzony jest przez wiele lat na wielu gatunkach i odmianach zbóż.

Intizam 497 SCdziała szybko, długo i skutecznie zwalczając główne choroby liści i kłosa. Wykazuje się szczególnie wysoką skutecznością przeciwko rdzom (żółtej i brunatnej), septoriozie liści i plew, brunatnej plamistości liści oraz grzybom z rodzaju Fusarium. Bardzo dobre zwalczanie chorób grzybowych w połączeniu z niską ceną zakupu tego fungicydu, daje rolnikowi wymierne korzyści finansowe, wynikające z istotnego przyrostu plonu oraz wysokiej jakości zdrowego ziarna.

Intizam 497 SC jest to fungicyd uniwersalny do zwalczania patogenów praktycznie we wszystkich zbożach ozimych i jarych, stosowany może być samodzielnie lub jako partner do tworzenia mieszanin zbiornikowych.

 
Po więcej szczegółów zgłoś się do Twojego Doradcy
 

 

Zapoznaj się z pozostałymi aktualnościami »

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z witryny polskieskladyrolne.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Regulaminie strony.

Akceptuję Regulamin